Na koncertech nás můžete vidět i v historických kostýmech - gotických nebo renesančních.

Co chystáme

10. 8. (so) od 16:00 Orbis musicus, aneb hudba doby Jana Amose - koncert kostele svatého Vavřince v Černovičkách (u Středokluk) představí písně z Komenského kancionálu a další skladby jeho současníků. Koncert navazuje na mši, která je součástí programu pouti jáhnů a začíná v 15 hod. Tuto mši rovněž hudebně doprovodíme.

 

Reference, aneb kde jsme hráli

13. 1. (ne) od 19:00 - hudební doprovod vánoční mše se středověkými vánočními písněmi v pražské Loretě na Hradčanech.

13. 3. (st) od 19:00 - Povstaň srdce milující - aneb láska v mnoha podobách. Koncert souboru Gemini musicales v sále Středočeské vědecké knihovny v Kladně představil prostřednictvím písní z obdbobí pozdního středověku a rané renesance lásku v rovině duchovní, mateřské i partnerské.

5. 5. (ne) od 16:30 - Visitatio sepulchri (Navštívení Kristova hrobu) - zpívaná velikonoční liturgická hra (gregoriánský chorál) v kapli sv. Floriána v Kladně. Jedna z nejstarších památek středověkého evropského divadla. Hra je zpívaná latinsky. Na začátku každé scény je zařazeno čtení, z kterého je vychází zpívaný text. Hra je spíše statická, pracuje s náznaky a symboly. Délka cca 30 minut. Poté bude následovat několik středověkých velikonočních písní. Bližší informace o hře viz plakátek.

24. 5. (pá) - Liturgický rok ve středověkých písních - koncert byl součástí programu Noci kostelů v kostele sv. Mikuláše v Kladně-Hnidousích

8. 6. (so) - Orbis musicus, aneb hudba doby Jana Amose - program koncipovaný pro Muzejní noc v Národním pedagogickém muzeu a knihovně J. A. Komenského v Praze

10. 6. (po) - středověké hraní na hradě Točníku - v rámci programu waldorfské školy (soukromá akce)

5.-7. 7. (pá-ne), 10:30-16:30 - Černínské kratochvíle aneb taneční okénko při prohlídkách Švihova - Skupina historického tance Danza Alegre ve spolupráci se souborem Gemini musicales v rámci oživení prohlídek vodního hradu Švihov (prohlídkový okruh Hrad) připravili malé taneční okénko s ukázkami renesančních tanců. Více na webu hradu.Zde najdete přehled o našich starších koncertech a vystoupeních v letech 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013 (viz též menu v dolní části této stránky).

Podrobnější informace o vybraných koncertech a naší hudbě, včetně fotografií a nahrávek, jsou k dispozici v sekci Galerie.


Chcete být informováni e-mailem o chystaných koncertech?

Napište nám a zařadíme Vás do našeho adesáře.

 

Kalendář akcí na Kladně

Podílíme se na projektu:
KLA•DEN•DÁŘ
Jeho cílem je oživení společenského života v Kladně a nejbližším okolí. Na příslušném webu najdete tipy na zajímavé přednášky, koncerty, divadelní či filmová představení a další akce.

 

Kde jsme hráli: