Hudba renesance a raného baroka

Připravujeme aktualizaci této stránky.


Koncerty na hradě Valdštejně

V letech 2013-2015 jsme několikrát vystoupili na hradě Valdštejně v Českém ráji, ať už samostatně, nebo v rámci Varhanních maratónů (tj. celodenních hudebních programů), jejichž organizátorem je Radek Rejšek. Tyto koncerty probíhají během turistické sezóny v hradní kapli a jsou volně přístupné návštěvníkům hradu (po zaplacení vstupného na hrad).

Podívejte se na fotografie a sestřih z našeho koncertu z 28. října 2014.


Koncert v Zaječově

22. listopadu 2015 jsme s programem renesanční hudby vystoupili na koncertě v kostele Zvěstování Panny Marie v klášteře Svatá Dobrotivá v Zaječově (u Hořovic). Koncert se konal v návaznosti na prodejní výstavu pořádanou v tomto předadventním víkendu sdružením Regionart.

Potěšila nás reakce pana M. N., který nám napsal: "Ještě jednou bych Vám chtěl poděkovat za fantastický zážitek včera v Zaječově. Člověk si jede v životě v zajetých kolejích a určité šedi. Jen zřídka kdy přijde v životě moment, kdy má člověk pocit, že se vznáší, že ho obestírá úžasná lehkost, zapomene na všechny strasti a bolesti a nechá se unášet krásnými tóny. Přesně to se mi přihodilo při Vašem včerejším koncertu, navíc v nádherném prostředí barokní baziliky. Chtěl jsem, abyste nepřestávali hrát a zpívat, aby mě vaše hudba provázela pořád dál..."

Fotografie a hudební ukázku z koncertu najdete zde. Další fotografie z koncertu si můžete prohlédnout na facebooku obce Zaječov.